איך לטפל במוצרים

יותר פשוט ממה שחשבת! וקל להתנסות וללמוד. הנה כל הטיפים
קודם כל, *** דם יורד במים קרים *** זה הטריק הכי בסיסי וחשוב.

מעבר לכך, יש כמה שלבים, בהתאם להרגלי הכביסה שלך, ולתדירות השימוש.
אפשר לכבס גם ביד, וגם במכונה! לפי מה שנוח לי. ההמלצות הן ~

 • אם אני מחוץ לבית– כשהתחבושת ספוגה / כשבא לי להחליף, אני מקפלת אותה ומכניסה לשקיק בד שמגיע במתנה עם ערכת התחבושות / תחתוני-ירח.
  כשמגיעה הביתה, משרה את התחבושת בכלי קטן, עם מים קרים לשעה-שעתיים, ומכבסת ביד עם קצת סבון או מכניסה למכונת הכביסה.
  אין בעיה לתת לדם להתייבש על התחבושת, השרייה במים קרים תקל על הניקוי.
 • אם אני בבית– אני יכולה לשטוף את התחבושת / תחתוני-ירח מיד כשמחליפה, פשוט במים קרים זורמים ולסחוט, אני רואה שהמים נהיים צלולים וכל הדם נשטף מהתחבושת. ואז משפשפת קצת עם סבון, שוטפת שוב, סוחטת ומייבשת.
 • אם את מרבה לכבס (לאמהות…), ואין לך חשק לכבס ביד, את יכולה לתת לתחבושות להתייבש, ופשוט להשרות שעה-שעתיים לפני שאת מפעילה מכונה.
  אחרי ההשרייה, לסחוט ולהכניס למכונה על תכנית עדינה עד 40 מעלות- כמו בגדי הכותנה העדינים שלך. ללא הרתחה!!
 • אם את ממעיטה לכבס, או, תרצי להשתמש בתחבושות / תחתונים שוב באותה ווסת- עדיף לשטוף מיד, לכבס ביד ולתלות לייבוש, התחבושת תהיה יבשה לשימוש ביום למחרת.
  בסוף הווסת, קחי את כל התחבושות / תחתוני-ירח, השרי אותם לפי ההמלצות, וכבסי במכונה על תכנית עדינה, המתאימה לבדי כותנה 30-40 מעלות, ויש לך ראש שקט למחזור הבא.
  לסיכום– הדרך הנוחה לך- טובה לך, ותהפוך להרגל פשוט! תתחילי, תתנסי, ותביני מה מתאים באופן אישי לאורח חייך.
  רק חשוב לזכור- מים קרים + השרייה
טיפול מומלץ למוצרי זמן ירח
טיפים
 • השרייה– רצוי מאוד לא להשרות לזמן ארוך, כדי לא לפגום ביכולת הספיגה של הבד לאורך זמן, השרייה ארוכה גם עלולה ליצור בלאי. שעה -שעתיים של השרייה זה ממש מספיק.
 • כתמים– אם יש כתמי דם עקשניים, לאחר ההשרייה אני משתמשת במברשת קטנה עם מעט סבון אקולוגי, משפשפת את הכתם, וזה ממש עוזר לכתם להתפרק. אחרי השרייה ושפשוף, אפשר גם לכבס במכונה.
 • כביסה– רצוי מים פושרים עד 40 מעלות וללא הרתחה. עדיף ללא מרכך, העלול לפגום ביכולת הספיגה, אך זוהי בחירה אישית.
 • ייבוש– עדיף לתלות בצל, רצוי ללא מייבש- יש חשש להתכווצות הבד וכן הקטנה של יכולת הספיגה. לדעתי אפשר להשתמש במייבש מדי פעם, בחורף או פשוט כשבא לך להתפנק- בחרי במינימום זמן וחום נמוך.
 • חיים– המלצה אישית, זו זכות לתת את המים עם הדם (אחרי השרייה של התחבושת) לצמחים שלנו, ולאדמה. דם הווסת מלא בחומרים מזינים ומעשירים, את תראי שהם יצמחו פלאים. בשבילי זו חוויה מרפאה של הודיה וסגירת מעגל, מוזמנת לנסות!